Informace o letošních návštěvách výstav

21. srpna 2016 v 20:46 | Papousiiik |  Ostatní články
Jsem zpět. Jelikož nastalo 2 měsíce dlouhé období prázdnin a já toho měla hodně, nemohla jsem na blog nic přídávat. Jsem ale zpět v plné síle a zájmu a dnes Vám přináším informace o výstavách, které každoročně navštěvuji a plánuju o každé napsat článek.

Výstava exotického ptactva KPEP (Klub přátel exotického ptactva)
Letos se pořádá již 77. ročník této menší výstavy. Jde o každoroční výstavu pořádanou v Botanické zahradě Univerzity Karlovy v Praze (ulice Na Slupi). Na této výstavě se vystavují exotičtí ptáci všeho druhu, většinou střední a větší papoušci a drobotina, ale i velké a malé druhy papoušků a jiní exotičtí ptáci (minule byli k mání třeba i arassari, ptáci podobní tukanům). Výstava je celkem dlouhá, minulý rok trvala od 14. do 30. srpna a letos začala 19. srpna a končí 4. září. Tudíž už probíhá (dnes je 21. srpna). Chystám se na ní v pátek 26. srpna, takže článek očekávejte někdy brzy.

Bodovací výstava andulek KCHA (Klub chovatelů andulek)
Každoroční tradici má i bodovací výstava andulek. Výstava se většinou koná jeden víkend na konci září (minulý rok 23. - 25. září, letos trvá pouze sobotu a neděli 24. až 25. září), opět v BZ UK Praha jako předchozí výstava. Výstava na venek nevypadá nějak velce, je pouze v jednom skleníku, ale andulek je na ní hodně (kolem 200 až 300 kusů). Vystavují se na ní andulky anglického typu, ve výstavních klecích a bodují se podle vlastností (jako barva, postoj atd.), nejde tedy o klasickou výstavu.

Exotika Lysá nad Labem
Asi nejznámější česká výstava. Exotika je mladší výstava ale také už existuje pár let. Spolu s Exotou Olomouc (největší výstava pro výhradně exotické a okrasné ptactvo) jde o největší výstavu v ČR a největší výstavu svého druhu v Evropě. Jak již název napovídá, koná se na výstavišti v Lysé nad Labem a výstava jako taková je opravdu veliká, obsadí vždy několik obrovských hal. Je zaměřená z 90% na exotické a okrasné ptactvo, ale najdou se zde i ostatní zvířata (akvaristika, terarijní zvířata, exotičtí savci...) tudíž si každý přijde na to svoje, i sebeméně. A díky své velikosti a rozsahu druhů zvířat je tak oblíbená. Koná se na přelomu října a listopadu a většinou trvá kolem 5 dní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jste příznivci mutací?

Ano
Ne
Jen nějakých

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama